Folklórny festival Východná

1. - 3. júl 2011, Východná

Najväčší folklórny festival na Slovensku Folklórny festival Východná je vrcholnou prehliadkou najlepších domácich i zahraničných ľudových kolektívov a tradičnej ľudovej kultúry.
Festival sa organizuje od roku 1953 vo veľkom amfiteátri nad obcou vždy začiatkom leta, obyčajne v prvý júlový víkend. V rokoch 2006 – 2007 prešiel areál amfiteátra rozsiahlou rekonštrukciou.
Festival sa koná v rámci programov medzinárodnej organizácie folklórnych festivalov C.I.O.F.F. Každý rok tu priemerne vystúpi okolo 1 500 účinkujúcich, pričom návštevnosť dosahuje až 70 000 osôb. Veľkolepé scénické programy v prírodnom amfiteátri počas troch festivalových dní dopĺňajú komorné programy, výstavy a sprievodné podujatia bezprostredne vťahujúce návštevníkov do diania slávností.
Slovenská televízia už tradične robí záznam z programov Folklórneho festivalu. Celá obec žije v čase festivalu neopakovateľnou atmosférou. O občerstvenie a zábavu je postarané doslova na každom kroku. Ubytovanie je možné na súkromí priamo v obci a blízkom okolí v penziónoch a hoteloch.


www.nocka.sk